Oslava bakalářských titulů

 

Anotace:

Autor se ve svém příspěvku snaží zachytit jev pandemie geografického alkoholismu a jeho prostorové interakce v krajině centrálních brněnských oblastí. Předmětem výzkumu je pitka vykonaná studenty třetích ročníků geografických oborů Masarykovy univerzity po absolvování státních zkoušek.

 

Obsah:

Jak patrně ze studentů třetího ročníku ušlo málokomu, s koncem června na nás vedení ústavu vymyslelo zkoušku geografické dospělosti, které se z podivných důvodů říká zkouška státní. Nemá asi cenu rozepisovat se tady o různých metodách přípravy a stupních nervozity, neb větší část publika je buď poznala, nebo pozná (a dobře u srdce jí u toho nebude ;-)) Jisté je, že nemalá část zúčastněných v průběhu středečního odpoledne až čtvrtečního dopoledne mohla prohlásit, že jsou o titul nebo aspoň státnici bohatší. V nejlepších geografických tradicích bylo tedy žádoucí tento zásadní historický okamžik oslavit.

 

Přední hlídku tvořili geografičtí polovzdělanci, studenti učitelských kombinací. Ti se sešli již ve středu o pěti v Paegasu u Konečníku, kde praktikovali intenzivní alkoholismus do zavírací hodiny. Poté, co zůstaly nejsilnější povahy, které se nechtěli nechat odradit vyhozením z jedné hospody, bylo rozhodnuto přesunout se do Čtrnáctky a zde dílo zkázy dokončit. Konvenční party skončila…ani už nevím kdy :-D Nemalá část budoucího učitelského sboru se nacházela ve stavu těžko vysvětlitelná otupělosti, snad to bylo chlastem. O zásadní okamžik se postarala Džejn, která nad druhou hodinou ranní asi desetkrát opakovala „Já jsem taková kráva.“ Těžko říct proč, když to měla za jedna. Bylo to pěkné, ale vrchol se měl dostavit až o den později.

 

Ve čtvrtek se z romantických ústních zkoušek začali trousit adrenalinem nadopovaní geografičtí bakaláři, vesměs popisující četné nehezké situace a ironické úsměšky zkoušejících. Vědomosti byly zapomenuty v rekordně krátkém čase a začalo se ukazovat, že mnozí, když se v patnácti rozhodovali, co budou volit, alkoholismus pro ně byl jasná volba.

 

Oheň svého vzdělání se rozhodli novopečení bakaláři nekompromisně uhasit již v zárodku, pročež zvláště fyzičtí geografové a podobná verbež vyrazili Na poštu. Zde v plném pořádku urazili několik piv, přičemž místy připomínali díky tématům hovorů spíš absolventy filosofických oborů. Podobnou taktikou se neřídili geografové humánní, kteří vzali útokem Rockin na Pekárenské a začali se zde systematicky opíjet.

 

Oficiální gayparty se konala od šesti v Brněnským drakovi, poměrně kvalitní hospodě s jistou nevýhodou v tom, že leží v prdeli vesmíru[1]. To poznala třeba Linda, která dirigovaná Karlem jela nejenom špatným spojem, ale ještě na druhou stranu. Ostatní se tak zhruba mezi šestou a osmou dostavili, čítaje v to i deputaci humánních geografů a nepočítaje různé zbytky, které předčasně odešly nebo se někde zdržely. Z poměrně klidných začátků se začala party postupně zvrhávat kladným směrem, zvláště po aplikaci vysokoalkoholních zařízení (panáky).

 

Nutno zmínit, že jsme nebyli jediní, kdo si u alkoholu oddechnul po našem přeřazení mezi vyhaslé sopky. Rovněž zkoušející eskadra to v mapovně řádně rozjela, slavíce buď narozeniny rytíře brazilské geografie Konečného, nebo truchlíce nad odchodem elitního ročníku do magisterské výslužby. Některé veličiny geografie se prý pěkně zmastily. Ale zpět k Drakovi.

 

Zde se aluviální geografické naplaveniny vytřídily do dvou skupin, dle studijního zaměření. Fyzičtí zachovávali více méně dekorum svých čerstvých titulů, zatímco u humáčů se projevil vliv předchozího pivního soustředění. Bc.Beny se systematicky dovolával příchodu děv lehkých mravů, nakonec po asi dvou hodinách uspěl aspoň v příchodu své sestřenice a jejich kamarádek. Soustředěně pak odmítal pustit k dámskému stolu kohokoliv jiného. Přesto však výraznější úspěch nezaznamenal, možná proto, že mu surovými kamarády byla do piva hozena moucha, kterou Benitez bez problémů vypil. Děvčata patrně byla nepřátelsky naladěna k živočišné bílkovině…

 

Do poměrně konstruktivní nálady se přes menší neúspěch na státnici dostal Ondra Stolar, jemuž nedělalo problémy hovořit simultánně hned několika světovými jazyky, včetně těch, které dosud nevznikly. Červenodiplomant Mirek Smetana měl naopak do této nálady daleko, neb si dovolil narušit učební proces jediným pivem…Dvoři a Leoš opanovali jedno křídlo stolu svými historkami…no a co já vím, co se všechno dělo ;-)

 

Epicentrum party se posouvala směrem východním (opačně než střed osídlení v USA), tedy směrem k baru. Důvody těžko hledat, můžeme spekulovat nad tím, že tam bylo blíž k chlastu, byl zde k vidění AC/DC (humáči budou vědět proč ;-)), bylo to blíž na záchod, mohlo se zde kouřit, nebo protože tam došla Hvězda nočního snění. Srocení davů nekvitovali pingli zrovna nadšením, protože dobře naladěným geografům bylo poněkud obtížně se vyhnout. 

 

Apokalypsa nastala někdy o půl jedenácté večer, kdy se zkompletovalo zastoupení rodiny Řeřichů příchodem staršího z nich, který krátce po příchodu lámal druhý hektolitr vína. Obsluha se po shlédnutí jeho visáže a spotřeby rozhodla, že nás raději vykopne a požádala o zaplacení. Není třeba se babrat ve starostech těch posledních platících, nakonec celkem tradičně přebývalo nealko a pivo bylo splaceno přesně…pak, že se alkoholici neumí chovat ;-)

 

Po odchodu byl nabrán směr přibližně jižní, který nás šťastně dovedl do nějakého nonstopu na rohu Lidické a Antonínské (asi). Zde školený čich Řeřichy luční starší našel jukebox a i nějaké to malé pivečko v paluši ukáplo. Společnost čítající v té době zhruba dvacítku bakalářů a přicmrndů se více méně natěsnala do zadní místnosti, načež začala krmit hrací skříňku. Songy byly vybírány věru zajímavě, asi nejčastěji hrál Goťák, Michal David a podobné podivnosti, prostor dostala i hopsavější muzika a KONEČNĚ i Lunetic. Škoda, že jen jedna písnička :-(

 

Taneční kreace produkované absolventskou společností byly přímo pozoruhodné. Nebylo výjimkou vidět na sobě ležící tanečníky Beneše a Řeřichu, vláček procházející celou hospodou nebo osoby nezvládající prostou chůzi, kterak křepce tančí – jak vidno, jde o typ pohybu, který zvládne i akademicky graduovaný spoluobčan. Teplota v místnosti se začala šplhat někam k průměrným teplotách ve vlhkém jádru tropů, což nebylo právě nejpříjemnější, neboť málokdo byl tak radikální jako Řeřicha starší, který běhal do půli těla a jednu krátkou chvíli zcela obnažen.

 

Někdy okolo druhé hodiny ranní se začaly vytrácet první vlny slabších povah, což patrně souviselo se stále podivnějším výběrem hudebního zázemí. Zhruba ve tři se pak party rozpustila a šlo se domů, jde-li teda v případě četných osob vůbec mluvit o chůzi ;-) Konkrétně humáči spíš levitovali :-D

O derniéru celé akce se patrně postaralo duo B[2]. Jiří Chlubný – mgr. Radek Řeřicha[3], tedy osoby, jež zas tak největší důvod k oslavě neměly. Tato podivná individua mající půdu pod botou poněkud vratkou šla k Modré růži na nápoj, ale jejich žádost o jídlo byla ve tři ráno kdo ví proč ignorována. Následná kampaň za něco k jídlu byla korunována okolo půl páté hodiny ranní úspěchem u Vietnamců, přičemž luční tráva nezapomněla obsluze nadat do žlutejch kurev (Čong dělá smažák. „Ještě to tam nech! No dobrý. Ale stejně seš kurva žlutá.“). Po obchůzce hlavního nádraží a obdivování tamních konzumentů kvalitního spánku s Okenou v jedné kapse a lahváčem v druhé, se patřičně nadrbané duo vydalo do Lamploty na jeden nápoj. Za deset pět Řeřicha zvětřil odjezd vlaku domů a zazněl finální hvizd celé akce.

 

Závěr:

Geografický alkoholismus utrpěl zdrcující vítězství. Jak to celé hodnotit? Jednoznačně pozitivně. Osobně jsem s touto sebrankou nechlastal od prváku a bylo to prostě krásné a úžasné, jako za dávných akcí ;-) Jenom si člověk druhej den ráno říká, jestli by nebylo lepší se žádných státnic nedožít. Nicméně zdá se, že všichni opilci show přežili, nadržení úchylové, dotěrní obšousti a nebezpeční násilníci utřeli nos a řekl bych, že se i oni královsky bavili, pokud se dívali. Jenom by příště mohl někdo aspoň udělat pořádnou ostudu.

Howgh!

 

P.S. Nějaký fotky mi byly poslány, tak se zde snad objeví.


[1] Nebo teda nééé v prdeli vesmíru, ono to je skoro v Kr.Poli zvaném znalci Pupek světa, ale není to zrovna na tradiční trase, no…

[2] Použití titulu Bc.je nemístné, páč jmenovaný má před sebou ještě druhých státnic učitelské kombinace. A možná se jich studijně ani nedožije :-D

[3] Podezření na diagnózu Ph.D. pozitivní není zatím aktuální.