Linky

Pokud Vás geografie a kartografie čistě náhodou trochu zajímá a chcete si alespoň trochu rozšířit obzory, internet není tak úplně špatná platforma dalšího vzdělávání... Občas najdete i něco dobrýho a to třeba na těchto webech. Tipy na další zajímavé a přínosné stránky jistě uvítáme!

CIA Factbook - potencionálně vynikající věc - detailní informace o všech zemích světa z dílny CIA. Opravdu se tam dá dojít k zajímavým závěrům a stránka je navíc průběžně aktualizovaná, což je super hlavně při vyhledávání měst v bývalém SSSR. Kupodivu však jen anglicky.

Your nation - věc, která Vám umožní různě porovnávat všemožné země. Můžete si vybrat desítky různých hledisek a asi ty dvě stovky zemí. Srovnat počet heliportů v Botswaně a ČR bohužel nebylo možné, ale už vím, že ČR má asi 206,28x více dálnic než Montserrat a dokonce 74 600x větší HDP než Tokelau! A pak, že je to s námi špatné ;-) No, každopádně můžete dojít i k poněkud smysluplnějším závěrům než já. Stránka je anglicky a mám takový dojem, že má nějaké vazby na OSN. 

Mapy Texaské univerzity - hádejte! Je jich mnoho, můžete se s nimi laskat, hladit je, možná i políbit, jestli jste patřičně úchylní...Ano mapy, celý pytlík map, celý věrtel map! 

Sluneční soustava - složka v seznamu.cz, zatím jsem neměl čas to prolítnout...

Ekonomická geografie - Přátelé z ESF MU mi poradili domovskou stránku jejich předmětu "ekonomická geografie". Jsou tam mapy a nějaké tabulky o obyvatelstvu a průmyslu v ČR i ve světě. 

Česká geografická společnost - Pro ty z vás, kteří se v životě neobejdou bez toho, že by patřili do nějaké partaje, je tohle jak dělané.

Academica - Takové studentské počtení... Miliony rad do studentského života. Docela je dobrý se tam občas mrknout a zjistit, co si o naší fakultě myslí jiní. Četné články jsou docela úsměvné a je tu možnost něco sesmolit, poslat...a vyinkasovat tři kila. Což taky není tak úplně od věci. 

Rozcestník -

Rockin´Café - až Vám bude ze všeho opravdu mizerně, běžte kousek pod fakultu, vybojujte si místo k sezení a dejte si za 19 boulí nápoj zvaný MKR! Doporučuji všemi deseti. Životabudič.

King´s Club - vážení gayové, drahé lesbičky, ani na vás jsem samozřejmě nezapomněl. Pokud to chcete někde v Brně roztočit, nabízí se právě tento klub s obsluhou dole bez. Vážení přátelé, byl jsem tam z prdele jednou a stálo to teda za to. Modrá ústřice z Policejní akademie je proti tomu naprosto hadr!!! Nicméně zasurfujte, shlédněte sekci Fotky a pak uvidíte sami - třeba Vás ani nebudu přesvědčovat :o)

Chcete být milionářem? - Naši kolegové informatici vytvořili docela dobrou stránku na téma Chcete být milionářem. Výhodou je docela solidní rozsah témat, takže sice můžete zkusit zeměpisný test (pošeptám, že jsem na něm totálně vyhořel...velmi brzo), ale taky můžete vyzkoušet své znalosti z oboru MASH nebo Ošklivka Betty. Nebo třeba sexu. A to vyplatí.